Organizator:

Już jest! Czytaj nowe wydanie magazynu OMEGA

27.02.2019 12:00:00

Podziel się

Czy zauważyliście, że sporo się dzieje na polskim rynku funeralnym, że nastąpił przyspieszony zwrot w kierunku implementacji technologii informatycznych oraz produktów i usług koncentrujących się na emocjach związanych z żałobą? Szukaj inspiracji w najnowszym wydaniu magazynu OMEGA!

W dziale TREND BOOK pokazujemy nie tylko ciekawe produkty i usługi znalezione podczas targów MEMENTO w Poznaniu, prezentujemy również projekty czwórki studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, którzy podczas procesu twórczego mierzyli się z pytaniami: czy branża funeralna potrzebuje projektantów? jaka jest specyfika projektowania nastawionego na poruszanie tematów społecznie wrażliwych? Efekty wskazują na kompleksowe podejście do tematu projektowania współczesnych urn i gruntowne zgłębienie potrzeb klientów, zmian kulturowych i społecznych. Projekty studentów nie są wizjami oderwanymi od rzeczywistości. Powstały prototypy, które już dziś śmiało można wdrożyć do produkcji. Jesteśmy przekonani, że znalazłyby one nabywców na europejskich rynkach. Na rodzimym zresztą też, gdyby prawo pozwalało w pełni korzystać z ich funkcjonalności. Bo urny przyszłości, to nie przedmioty, które chowamy w kolumbariach, to przedmioty, które towarzyszą w naszym codziennym życiu.

W czasach kiedy tak wiele mówi się o ekologii, zalewającym świat plastiku, który brutalnie ingeruje w środowisko naturalne, warto zaproponować klientom rozwiązania proekologiczne. W dziale FLORYSTYKA FUNERALNA poruszamy temat sztucznych kwiatów, które do niedawna były symbolem kiczu, dziś zaś do złudzenia przypominają żywe rośliny, a przy tym nie więdną, nie wymagają pielęgnacji, mogą „zdobić” nagrobek miesiącami. Niestety, oznacza to również, że nie zutylizowane, będą się rozkładać na wysypiskach śmieci kilkaset lat. Co więc zaproponować klientowi, który nalega na trwałość kompozycji?

W dziale MARKETING FUNERALNY pochylamy się nad zagadnieniem działań wizerunkowych, a więc takich, które są nastawione na budowanie pozycji na rynku, nie zaś natychmiastowy efekt w postaci sprzedaży. Zwrot z tej – jakby nie było – inwestycji może być długofalowy. W puli działań wizerunkowych znajduje się między innymi udział w targach branżowych, a w tym roku będzie ich całkiem sporo.

>> bądź na bieżąco ZAMÓW bezpłatną PRENUMERATĘ